Nástroje

Jak pomoci zaměstnancům si osvojit dovednosti s Microsoft 365?

Zatímco noví zaměstnanci se musí rychle přizpůsobit nové firemní kultuře a komunikaci, firmy chtějí co nejrychleji integrovat nové kolegy do týmu a maximalizovat jejich produktivitu. Nástup nových zaměstnanců může být stresující pro ně i zaměstnavatele.

22.10.2023
3 minuty 3 minuty
Obsah
Každý nový zaměstnanec musí obvykle projít adaptačním programem a řadou školení než se stane plnohodnotným zaměstnancem. Umožněte Vašim nováčkům bezproblémový start v oblasti jejich digitální gramotnosti. Přinášíme vám 5 praktických tipů pro jejich vzdělávání v Microsoft 365.

1. Správný nástroj pro daný úkol

Měli byste mít přesně definováno, jaký nástroj použít k plnění určitého úkolu. Všichni zaměstnanci tak budou postupovat stejně a jednotně. Dobrým příkladem je nastavení pravidla, aby se e-mail používal pro externí komunikaci. Pro běžnou interní komunikaci je vhodnější používat Microsoft Teams a SharePoint. Spolupráce tak bude mnohem efektivnější díky MS Teams a SharePoint také v kontextu dokumentů, dat a projektů.

2. Využívejte výukové programy od Microsoftu

Součástí podpory Microsoftu je také bohatý a bezplatný výukový program. Microsoft Learning Pathways je dostupný v různých jazycích, vždy s nejnovějšími verzemi a je automaticky zahrnut ve všech třech licencích Microsoft 365 (Standard, Premium a Business). Stačí si jej jednoduše odemknout v Centru správy.

Výhody MS Learning Pathways
  • Bezplatná služba.
  • Možnost přizpůsobit obsah i vzhled programu potřebám firmy.
  • Aplikace obsahuje školení pro různé nástroje Microsoft 365.
  • Lze přidat vlastní obsah nebo odkazy na externí zdroje.

3. Pomáhá také “Nápověda” v Microsoft Teams

Microsoft Teams v sobě skrývá užitečnou sekci „Nápověda“. Ta obsahuje tyto oblasti:
  • Témata
  • Školení
  • Co je nového?
  • Zprávy
 
Informace o nových vylepšeních a funkcionalitách naleznete v sekci „Novinky“. Sekce „Školení“ nabízí řadu video tutoriálů, jakož i úvod do Teams pro začátečníky. Ten ukazuje, jak používat chat, sdílet soubory a mnoho dalších základních úkolů, které musí noví zaměstnanci umět používat od prvního dne. Sekce „Témata“ zase seskupuje výuková videa podle jednotlivých oblastí.

4. Vytvořte si vlastní tutoriály a návody

Vlastní tutoriály a návody výrazně usnadní novým zaměstnancům se zorientovat ve Vaší firmě. Při jejich tvorbě nezapomeňte na vyřešení běžných potíží, se kterými se budou setkávat. Sdílejte osvědčené postupy i nejrůznější vychytávky. Vaše tutoriály a návody můžete přidat k Microsoft Learning Pathways na SharePointu Online a stanou se tak součástí komplexní výuky Vašich zaměstnanců.

5. Zpětná vazba od zaměstnanců

Je důležité získat zpětnou vazbu od nových zaměstnanců o jejich zkušenostech s nástroji Microsoft 365 během procesu jejich adaptace. Pomocí těchto poznatků lze identifikovat mezery ve školících materiálech a navrhnout zlepšení.
 
Konica Minolta dokáže v této oblasti najít pro zákazníky řešení pomocí nástrojů Microsoft 365 a Power Platform. Proces Join, Move & Leave systematizuje a zpříjemní, a to nejen novým zaměstnancům, ale také HR, které je odpovědné za nábor a společně s IT a manažery za následný onboarding a adaptaci nováčků. 

Jak využít plný potenciál Microsoft Office 365?

Poznejte benefity MS 365 a MS Power Platform.

Dozvědět se více
Microsoft Office 365 - dlaždice IK
Toto by také mohlo být pro vás zajímavé:

Vyplatí se digitalizovat i malé firmě?

Využívání moderních IT systémů není jen pro velké firmy. I malí a střední...

Nástroje
22.11.2023

Digitální evidence docházky uspoří stovky tisíc korun ročně

Povinná evidence docházky do zaměstnání nemusí mít podobu tradičního ručního...

Nástroje
03.01.2024

Uspořádejte si dokumenty a dosáhněte větší firemní produktivity

Aplikace Microsoft 365 umožňují pohodlné vytváření obsahu a podporují...

Nástroje
17.01.2024
PRO VÁS OD NÁS: