Bezpečnost

Kolik ušetří prodejna díky kamerám Mobotix?

Motivovat zákazníka k návštěvě konkrétní prodejny stojí majitele ročně velké množství peněz. Pokud již navštíví vaši prodejnu, neměl by odcházet bez nákupu. K zvýšení tržeb vám pomohou i kamerové systémy s pokročilou analýzou a přitom dokážete i ušetřit.

25.05.2023
3 minuty 3 minuty
Obsah
Investice do kamerových systémů Mobotix přináší prodejním místům výhody v podobě zlepšeného dohledu, efektivní analýzy návštěvnosti a ochrany, které přispívají k růstu prodeje a optimalizaci provozu. Obchodní dom dokáží pomocí kamer Mobotix ušetřit. Investice do kamer s pokročilou analýzou se vám tak zaručeně vrátí.

Výhody kamerových systémů Mobotix pro dohled ve vaší prodejně

  • Dohled na špatně viditelná místa v prodejně. Ve většině prodejen najdete špatně viditelná místa, kde je zvýšené riziko krádeží. Eliminovat to můžete například kamerovými systémy Mobotix s hemisférickým objektivem ze stropu. Kamera dokáže monitorovat až 180° plochu a díky mírně nakloněnému krytu získáte dokonalý přehled o tom, co se děje ve skrytých místech vaší prodejny.
  • Heat mapy. Podle zveřejněných statistik může správně uložené zboží v nejčastěji navštěvovaných zónách zvýšit prodejnost o 87 %. Inteligentní kamerové systémy Mobotix od Konica Minolta poskytují přehledné vizuální barevné mapy prodejny, kde se nejvíce koncentrují vaši zákazníci. Analýza pohybu je tak velmi intuitivní a snadná.
  • Počítání návštěvnosti. Kamera poskytuje detailní informace o počtu osob, které projdou konkrétními místy. Získáte tak přesné informace o tom, kdy je návštěvnost prodejny nejvyšší. Na základě těchto informací můžete lépe plánovat pracovní směny nebo optimalizovat otevírací hodiny.
  • Spolehlivý a komplexní systém ochrany. Například kamerový systém Mobotix může ukládat záznamy přímo do své vnitřní paměti, není tak nutné žádné další externí úložiště. Rovněž je důležité možnost napojit kamerové systémy na již vaši existující infrastrukturu.

Vyplatí se mi investice?


Mnoho majitelů prodejen si řekne, že heat mapy nebo bezchybný kamerový systém s hemisférickými kamerami je dobrý nápad, ale nemají na to dostatek financí. Často se setkáváme s názorem, že investice do těchto technologií se nevyplatí. Opak je však pravdou. Připravili jsme pro vás konkrétní příklad drogerie o rozloze 70 m².

 

Roční tržby: 1 873 200 Kč

Procento ztrát způsobených krádežemi: 1,5 %
Odhadovaná roční ztráta: 28 098 Kč

Ztráta za 3 roky: 84 294 Kč

 

Úspory přizpůsobení počtu zákazníků:

Počet brigádníků: 2
Hodinová mzda: 136 Kč
Denní počet odpracovaných hodin brigádníků: 6
Měsíční náklady: 36 059 Kč
Počet hodin po úpravě: 4
Měsíční úspora: 12 059 Kč

Roční úspora: 140 490 Kč

Jak na Kamerové systémy

Kamerová bezpečnostní řešení pro prodejny- dohled, heat mapy, počítání návštěvnosti a spolehlivá ochrana.

Dozvědět se více
Toto by také mohlo být pro vás zajímavé:

Patříte mezi nepřátele kamer kvůli GDPR? S Mobotix nemusíte.

Při monitorování návštěvníků, zákazníků nebo zaměstnanců pomocí kamerového...

Bezpečnost
09.08.2023

Zima se blíží, buďte připraveni!

Víte, že naše robustní venkovní kamery MOBOTIX 7 jsou navrženy tak, aby...

Bezpečnost
27.09.2023
PRO VÁS OD NÁS: