Rozpoznání probíhá na základě pokročilých algoritmů, které vycházejí z velkého množství dat a vzorců chování. Díky tomu se kamery naučily odlišit ryze nebezpečné nástroje od vizuálně podobných předmětů, jako například pistoli od vrtačky. Kromě střelných zbraní dokáže umělá inteligence navíc upozornit i na tzv. chladné zbraně, jako jsou například nože.
Oči, které nikdy nemrkají a vidí nebezpečí dříve, než nastane
Zatímco při identifikaci zbraně v rušném prostředí plném lidí jsou tradiční kamerové systémy náchylné k chybám, chytré kamery s umělou inteligencí dokáží rozpoznat zbraň s přesností až 99,9 %. Tato technologie eliminuje riziko falešných poplachů, jež by mohly být způsobeny například lidmi nesoucími kovové předměty nebo pracovní nástroje.
Vylepšete své stávající kamery a vybavte je umělou inteligencí
S téměř 100% přesností dokážou chytré kamery rozpoznat také nežádoucí chování. V mnoha případech tak na nebezpečnou situaci upozorní ještě dříve, než k poškození majetku či zdraví vůbec dojde. Umělou inteligencí lze navíc vybavit i tradiční kamerové systémy, které dosud sloužily jen k pasivní ochraně. Tím se může výrazně posílit bezpečnost bez nutnosti náročné výměny stávajících kamer.
Přínosy kamerových systémů Konica Minolta
Rozpoznání zbraně nebo nebezpečného chování v řádu vteřin.
Okamžité upozornění odpovědných osob.
Automatické zahájení bezpečnostních procedur – vyslání výstrahy, spuštění alarmu, zahájení evakuace nebo přivolání bezpečnostních složek.
Ochrana bez narušení soukromí
Kamerové systémy Konica Minolta shromažďují a analyzují velké množství dat, ale přesto dbají na ochranu soukromí v souladu s pravidly GDPR. Díky funkci rozostření tváří v reálném čase lze záznamy z kamer využívat k zajištění bezpečnosti, a přitom respektovat soukromí sledovaných osob.