Účastí na veletrhu drupa Konica Minolta posouvá hranice

| 15 dubna 2024

Konica Minolta odhalila další podrobnosti o své účasti na veletrhu drupa, kde plánuje předvést 20 evropských premiér, průkopnickou digitální transformaci a v reálném provozu své největší digitální tiskové stroje, které kdy představila. Na veletrhu drupa v německém Düsseldorfu od 28. května do 7. června 2024 bude mít Konica Minolta jednu z největších expozic (hala 8b).


V duchu hlavního poselství prezentace „Objevte potenciál v budoucnosti tisku“ představí Konica Minolta na ploše 2 400 metrů čtverečních nejnovější způsoby, jak mohou zákazníci zlepšit své podnikání v oblasti komerčního a průmyslového tisku. Prostřednictvím asistenčních technologií, efektivnějším provozem bez nutnosti speciálních dovedností obsluhy a post-press procesům, i v souladu s udržitelnou výrobou a filozofií Průmyslu 5.0. 

 

Průmysl 5.0 je koncept Evropské komise, v níž je člověk v kolaboraci se stroji uprostřed celého procesu. Proto Konica Minolta vyvíjí jedinečné digitální tiskové systémy a řešení pro kvalitnější a efektivnější výrobu, při které lidé a stroje pracují ruku v ruce a vzájemně si pomáhají.  

  
 

Unikátní robotická řešení a plně automatizované výrobní linky 

 

Mezi hlavní novinky Konica Minolta na veletrhu drupa budou patřit ukázky plně automatizovaných výrobních linek pracujících s umělou inteligencí, nejmodernějšího internetového obchodu a dosud nevídaného využití robotiky a softwarových řešení včetně ukázky významných pokroků v oblasti vzdálených služeb. 
 
Konica Minolta neustále podporuje posun od analogového k digitálnímu tisku, který se rozšiřuje do většiny provozů, a to zejména v oblasti etiket a obalů celosvětově vyráběných efektivně s minimálním dopadem na životní prostředí.  

 

Nový model z rodiny KM-1: Vysokorychlostní UV inkoustový tiskový stroj nové generace AccurioJet 60000 

 

Konica Minolta oznamuje uvedení nové generace inkoustového tiskového stroje HS-UV, AccurioJet 60000. Jedná se o špičkový model stroje, který navazuje na kvalitu a technologii řady AccurioJet KM-1/KM-1e a je neustále zdokonalován pro maximalizaci produktivity a přidané hodnoty zákazníkovi.  

Tiskové zařízení má minimální prostoje, jednoduchou obsluhu a nepřetržité sledování stavu zařízení pro optimální produkci.  

Kromě výjimečně efektivního provozu zaručuje AccurioJet 60000 vynikající kvalitu obrazu a využívá stabilní kvalitu tisku AccurioJet KM-1, inline senzory Konica Minolta a spektrofotometr k automatickému sledování kvality tisku. Tyto jedinečné vlastnosti poskytují vynikající kvalitu obrazu a stabilitu reprodukce napříč různými tiskovými médii. 

Konica Minolta je hrdá na to, že nabízí služby podle globálních standardů a tím si buduje důvěru u svých zákazníků. Kromě udržitelných služeb poskytuje společnost spolehlivou zákaznickou podporu a jedinečný systém vzdáleného dohledu.   

Tiskové zařízeni AccurioJet 60000 disponuje inkoustovým vysokorychlostním tiskem UV s pozoruhodnou kapacitou 6000 listů za hodinu a nabízí možnost oboustranného tisku.   

 

Řešení vhodné pro majitele tiskáren i reklamní agentury 

 

V dalších ukázkách Konica Minolta představí dosud nevídané konfigurace nastavení a nové aplikace svých technologií, které budou mít dalekosáhlé dopady nejen na komerční tiskárny a zpracovatele, ale také na přístup k podnikání majitelů tiskáren, designérů a reklamních agentur.  

Například za pomoci AlphaJet od společnosti MGI (MGI Digital Printing Systems) lze jinak oddělené procesy, jako je ražení, lakování, tisk, skládání a sušení sloučit do jediné plně integrované produkční linky. Pro zákazníky to znamená významné úspory prostorů, spotřeby energie a nákladů na obsluhující personál. Manuální nastavení jednotlivých postupů je spojeno do jednoho zcela automatizovaného systému včetně použití příslušného softwaru. To vše pro tisk až do velikosti formátu B1+. 

Významnou část prezentace budou tvořit i ukázky variabilních dat například při obsahu generovaného umělou inteligencí.  

 

Partnerství pro dosažení maxima příležitostí 

 

Aby Konica Minolta maximalizovala příležitosti svých předních světových technologií, spolupracuje s mnoha partnery. Na stánku budou přítomni zástupci strategického partnera Konica Minolta - MGI Digital Technology (MGI) i Industrial Inkjet Ltd (IIJ) - světová jednička v zakázkové úpravě inkoustových tiskáren, která ve svých produktech používá výhradně tiskové hlavy Konica Minolta. Dalším partnerem, který představí na stánku Konica Minolta nové produkty je společnost Plockmatic - globální dodavatel dokončovacích řešení. Svoji účast na stánku potvrdili i další partneři, jakou jsou Konica Minolta Sensing, Acco, Fiery a mnozí další, kteří se ve svých činnostech zabývají potenciálem budoucnosti tisku.  

 

Vrcholem výstavy je 20 evropských premiér 

 

Konica Minolta poprvé veřejnosti představí tiskové zařízení AccurioPress C84hc s tonerem s širším barevním gamutem než standardní CMYK, který tiskne konzistentně jasné a živé barvy. Jedná se o jedinou platformu na světě s tímto novým tonerem.  
 
Mezi další premiéry bude patřit robotické rameno s kobotem. Toto inovativní řešení přináší nové možnosti pro MGI JetVarnish 3DWeb 400, jako je JetSeal a inline výseková řezačka.  

Z obchodní jednotky Sensing Business Unit společnosti Konica Minolta budou představeny nástroje pro správu barev MYIRO určené pro grafické aplikace. Mezi ně budou patřit spektrofotometry pro pokročilou správu barev a pro vysokorychlostní automatické skenování. 

 

Kreativita a udržitelnost 

 

Člověk a udržitelnost je téma, na které klade Konica Minolta velký důraz. Kromě představení nových možností a výhod digitálního tisku, chce společnost zákazníky nadchnout pro kreativitu a prostřednictvím asistenčních technologií je v procesu výroby zbavit mnoha všedních úkonů. 

Digitální tisk a jeho možnosti personalizace umožňují tisk v menších sadách, nikoliv neefektivně „na sklad“. V rámci udržitelnosti budou všechny žádané marketingové materiály tisknuty přímo na místě z recyklovatelného papíru.  

Konica Minolta tak nebude na veletrh drupa převážet žádné tištěné materiály. Místo toho lze během několika sekund kterýkoli z produktových listů společnosti nebo jiných marketingových materiálů vytisknout přímo na automatizovaných linkách instalovaných na veletrhu.  

Středobodem prezentace na drupa bude představit zákazníkům nové postupy pro dosažení prosperující výroby v neustále se měnících tržních podmínkách. Velká pozornost bude věnována i tisku etiket, obalů a zušlechťování, které v poslední době rezonují mezi požadavky zákazníků.  

 

Cesta k udržitelné škálovatelnosti: Automatizace Průmyslu 5.0 

 

Konica Minolta představí svoji vizi digitální transformace v tiskárnách budoucnosti. Významnou roli hraje ukázka efektivního využití digitálních zařízení, konkrétně zdůrazněním automatizace tisku.  

V rámci služby "mixed reality" budou k vidění operace vzdáleného servisu společnosti Konica Minolta, kdy se operátoři používající náhlavní soupravy nebo chytré telefony s kamerami mohou prostřednictvím cloudu připojit k servisnímu středisku společnosti a takto v případě ojedinělých potížích v reálném čase odstranit vzniklé potíže.  

Na veletrhu drupa již byla představena aplikace pro chytré telefony AIReLink, kterou společnost Konica Minolta vyvinula na základě dlouholetých zkušeností se svými více než 4 000 servisními techniky. Od svého uvedení na trh ušetřilo toto řešení technikům téměř 10 000 výjezdů, ujetí více než 300 000 kilometrů a také úspory emisí skleníkových plynů o 140 tun. 
 
Rozsáhlá výstavní plocha společnosti Konica Minolta na veletrhu drupa je důkazem obrovského významu, který přikládá trhům profesionálního a průmyslového tisku.
Stejně tak veletrh drupa společnost vnímá jako dokonalé místo pro setkávání se svými zákazníky. Na šesti vzájemně propojených plochách a dvou podlažích bude mít společnost Konica Minolta více než 30 reálně instalovaných strojů a stejný počet monitorů, na kterých se budou prezentovat softwarové koncepty tonerové a inkoustové technologie tiskáren budoucnosti.  

 

Roky zkušeností a neúnavná snaha o dokonalost 

 

"Jako významný hráč v oblasti digitálního produkčního tisku na mnoha trzích budeme demonstrovat pokroky, které jsou vyvrcholením dlouholetých zkušeností a neúnavné snahy o dokonalost," řekl Olaf Lorenz, generální ředitel mezinárodního marketingu společnosti Konica Minolta Business Solutions Europe. "Komerčním tiskárnám pomáháme vidět potenciál v podobě růstu a obchodních expanzí, které jsou v souladu se současnou dynamikou." 

 


quotation marks

Posláním divize profesionálního tisku společnosti Konica Minolta je podporovat přechod od analogového k digitálnímu tisku, a tím utvářet prostředí, ve kterém se tištěné materiály s vysokou přidanou hodnotou tisknou efektivně s minimálním dopadem na životní prostředí. Tuto vizi chceme realizovat skrze efektivní využití našich digitálních tiskových technologií a také předtiskových a post-tiskových zařízení. Naše produkty a řešení pro tisk etiket, patří mezi nejlepší ve svém oboru.

Olaf Lorenz

Generální ředitel pro mezinárodní marketing, Konica Minolta Business Solutions Europe

A dodal: "Naše prezentace na veletrhu drupa – s více než 20 evropskými premiérami – bude více než jen pohledem do budoucnosti. Bude ukázkou našeho odhodlání být průkopníkem digitální transformace, podporovat vytrvalost a přispívat k udržitelnosti polygrafického průmyslu, a to zejména v době vznikající éry tiskového průmyslu 5.0." 

Tisková zpráva.pdf

Kontakt

Kontakt

Vladimíra Hajduková

Product Manager PP & Label

Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r.o.

vladimira.hajdukova@konicaminolta.cz