Konica Minolta sbírá ocenění za ekologii a udržitelnost

| 19 července 2022

Snižování emisí oxidu uhličitého, podpora recyklace a s tím související důraz na šetrnost k životnímu prostředí a ochranu biodiverzity. To jsou hlavní cíle zaměřené na ekologii a udržitelnou budoucnost, za jejichž plnění získala skupina Konica Minolta mezinárodní prestižní ocenění od společnosti EcoVadis a již popáté byla zařazena do mezinárodně uznávaného žebříčku Global 100 Most Sustainable Companies.


„Uvědomujeme si , jakou zodpovědnost máme v pozici lídra na trhu vůči životnímu prostředí. I proto například plánujeme do roku 2050 snížit emise oxidu uhličitého v průběhu životního cyklu výrobku o 80 % ve srovnání s rokem 2005,“ uvedl Pavel Čurda, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Zákazníkům v České republice pomáháme se zajištěním ekologické likvidace vysloužilých elektrozařízení a poskytujeme službu tzv. ekoboxu. Jde o sběrné místo spotřebního materiálu, který je od zákazníků svážen a následně šetrně zlikvidován nebo zrecyklován.“
 
Právě recyklace je další z oblastí udržitelnosti, na niž se Konica Minolta aktivně zaměřuje. Recyklované plasty tvoří až 40 % materiálu tonerových lahví a z více než 10 % jsou využívány při výrobě produkčních strojů. Skupina rovněž využívá certifikované tonery, jež jsou snadno separovatelné, což je základní podmínka pro recyklaci papíru. „Těší mě, že v Konica Minolta jdeme cestou reálných kroků, které přispívají k udržitelnosti a boji proti klimatickým změnám. Patříme mezi nejlépe hodnocené firmy z hlediska udržitelnosti, jsme členem mnoha asociací a obdrželi jsme velké množství uznání od nezávislých organizací a subjektů,“ zdůraznil P. Čurda.
 
V letošním roce byla Konica Minolta počtvrté v řadě a celkově již popáté zařazena do mezinárodně uznávaného žebříčku Global 100 Most Sustainable Companies, jenž v aktuálním ročníku hodnotil téměř 7000 firem s tržbami přesahujícími ročně jednu miliardu dolarů na základě environmentálních a sociálních parametrů. K dalším aspektům patří jejich schopnost podporovat rozmanitost a inovace nebo přicházet se stále širší nabídkou produktů šetrných k ekologii. 
   
Za trvalou udržitelnost podnikání obdržela Konica Minolta letos rovněž zlatou medaili od společnosti EcoVadis. Firma se tak dostala mezi prvních 5 % společností z celkového počtu více než 90 tisíc. Mezinárodní nezávislá organizace CDP v letošním roce zařadila Konica Minolta už pošesté mezi globální lídry na prestižním seznamu Climate A, který hodnotí aktivity firem související se snižováním emisí oxidu uhličitého a jejich snahy zabránit klimatickým změnám.  
 
Konica Minolta se rovněž zaměřuje na vylepšování ekologických parametrů svých budov. Její nové centrum Innovation Garden OSAKA Center v Japonsku získalo nejvyšší ocenění Governor of Osaka Award v rámci soutěže Osaka Environmentally Friendly Architecture Award za rok 2021. Budova byla navržena tak, aby se během její výstavby i následného provozu minimalizovala spotřeba energie a zároveň se snížily emise oxidu uhličitého.