Konica Minolta představuje novinku AccurioLabel 400

| 14 července 2022

Tisk s etiketami se v posledních letech změnil. Vzrostla poptávka po větší variabilitě, personalizaci a zušlechtění s cílem zviditelnění značky nebo brandu. A právě na inovace v oblasti trendů a etiket se v posledních letech výrazně zaměřila i Konica Minolta, která letos v červnu evropskému trhu představila svoji novinku pro oblast digitálního tisku – AccurioLabel 400. Ta je odpovědí firmy na požadavky trhu po cenově dostupném tisku v digitální kvalitě. Technologie je vhodná zejména pro střední a velké poskytovatele tisku. Její oficiální začátek prodeje je naplánovaný na jaro 2023.


Konica Minolta je na evropském trhu digitálních technologií pro tisk etiket se svým 26% podílem dlouholetým lídrem. A právě zařízení AccurioLabel bude vhodným obohacením pro zákazníky, kteří už mají AccurioLabel 230 a chtějí dále rozšiřovat svoje podnikání v segmentu výroby etiket.
 
Mezi důležité vylepšení tohoto produkčního zařízení patří možnost rozšíření aplikací o bílý toner. Vysoká rychlost tisku (39, 9 m/min.) ještě více zvyšuje produktivitu. Právě vyšší produktivita společně s delší životností použitých komponentů a vyšší kvalita tisku snižuje provozní náklady. Novinka bude dostupná ve dvou variantách – CMYK nebo CMYK + bílá.
 
Výroba etiket je na novém zařízení ještě více zautomatizovaná. Díky systému Intelligent Quality Care lze v reálném čase regulovat množství bílého toneru, kontrolovat stabilitu barev a umožňuje také automatickou kalibraci stroje. Zařízení dokáže tisknout s rozlišením 1 200 dpi (ekvivalent 3 600 dpi). AccurioLabel 400 potiskne materiál se šířkou od 250 mm do 330 mm.
Zařízení má vícero monitorů s dotykovými obrazovkami, jejichž ovládání je intuitivní a jednoduché, ať už operátor stojí u kterékoliv části stroje. Právě díky intuitivnímu ovládání odpadá nutnost náročného a dlouhého školení operátorů. Úkoly, které byly dříve na tradičních zařízeních časově náročnější, zvládne operátor zprocesovat rychle a přesně s garancí stabilního a kvalitního tisku.
 
„AccurioLabel 400 se připojí k širokému portfoliu inovačních tiskových řešení od Konica Minolta, která podporují digitální transformaci skrze zlepšení workflow, softvéru, automatizaci procesů nebo cloudové řešení,“ shrnuje ředitel produkčního a industriálního tisku Konica Minolta Pavel Franko a dodává: „Jsme rádi, že české zastoupení Konica Minolta bylo vybráno mezi první země na světě, které budou mít tuto technologii na svém showroomu.“