Konica Minolta novým členem Asociace pro inovace v logistice

| 12 října 2021

Konica Minolta se zařadila mezi členy Asociace pro inovace v logistice. Přináší rozšíření kompetencí v oblasti zpracování a vyhodnocování video obrazu a zapojí se do společných výzkumných aktivit nejen v intralogistice. Podílet se bude také na projektu showroomu v Paskově u Ostravy, kde budou už na podzim prezentovány ty nejnovější robotizační a automatizační technologie pro sklady.


Na kvalitu celého výrobního a logistického procesu jsou dnes kladeny stále vyšší požadavky. Možnost nahradit lidskou kontrolu pomocí videokamer a pokročilých analytických řešení má proto velký potenciál. Rozvoj, který v posledních letech zaznamenala oblast kvality videí, otevírá v minulosti netušené obzory. Přidejme k tomu výkonné serverové technologie pro výpočty s využitím neuronových sítí a můžeme využívat zcela nových možností automatizace procesů v logistice i výrobě.
Online kontrola provozu
Řešení, které vyvíjí a dodává společnost Konica Minolta v oblasti videodetekce, umožňuje například nastavit kamery na linku ve výrobní společnosti a v online provozu přenášet signál z kamery. Ten je automatizovaně zpracováván pomocí analytického software, který porovnává aktuální obraz se vzorem a kontroluje, zda v předešlé výrobní operaci proběhlo vše v pořádku.
Obdobnou funkčnost lze využít při integraci s dopravníkem v logistickém skladu, kdy je kontrolována kvalita vyskladnění a zaznamenány klíčové úseky zpracování jednotlivých zásilek. Díky videozáznamu, který obsahuje metadata, je možné jej snadno propojit s jednotlivými zásilkami a úseky procesu expedice. To vše je velice užitečné pro potřeby následné kontroly a případného vyřizování reklamací.
Věříme, že tato řešení budou velmi zajímavá pro mnoho logistických provozů. Spolupráce členů asociace přinesou i v této oblasti další inovace a předpřipravená řešení pro snadnou implementaci do reálného provozu.