Pracoviště budoucnosti

Technologií proti personální krizi

Řada firem v současnosti řeší problémy spojené s nedostatkem kvalifikované pracovní síly a s potřebou aktivní ochrany majetku. Výsledkem je, že práci recepčních či ostrahy areálů vykonávají často senioři. Ti však mnohdy nemají potřebnou fyzickou zdatnost, stejně jako technické či IT znalosti. Řešení tzv. e-kiosku nabízí technologie kombinující chytré kamery s umělou inteligencí.

03.07.2023
4 minuty 4 minuty
Obsah
E-kiosek nabízí řešení pro současnou i budoucí situaci. Zatímco nyní může odlehčit často přetíženým zaměstnancům, zkrátit fronty a zvýšit bezpečnost, do budoucna nabízí řešení obecného nedostatku zaměstnanců v určitých profesích.

Inovace pro pracoviště budoucnosti

Běžnou praxí v současnosti je, že evidenci návštěv provádějí jako přidruženou činnost buď kvalifikovaní zaměstnanci, kteří pak mají méně času na svou primární odbornou činnost, nebo zaměstnanci v důchodovém věku. Růst průměrně dosaženého vzdělání v populaci však postupně povede k tomu, že budoucí generace seniorů již nebude mít o pozice recepčních či vrátných takový zájem jako dosud. Nudná a rutinní práce v této oblasti do budoucna skončí a lidé se budou moci plně soustředit na činnosti se skutečnou přidanou hodnotou.
 
 • Interaktivní technologie pomůže firmám s nedostatkem zaměstnanců.
 • Zautomatizovat lze až 50 % administrativních, podpůrných či recepčních činností.
 • Provoz možný 24/7.
 • Úspory až 80 %.
 • Návratnost dle rozsahu investice do dvou let.

Revoluční přístupový systém pro větší společnosti


Podle našich odborníků by se již za pár let mohl u vstupu do každé větší společnosti nacházet dotykový panel s intuitivním ovládáním. Návštěvníci se snadno zaregistrují pomocí občanského průkazu nebo stále rozšířenější bankovní identity a během několika vteřin vstoupí do objektu či kanceláře. Vše je navázáno na využití již dnes používaných technologií, jako jsou QR či čárové kódy, čtečky dokumentů, elektronické karty nebo jazykové moduly. Z panelu e-kiosku se přitom návštěva může spojit pomocí telefonu či videohovoru s osobou, za kterou přichází. Ta má naopak možnost zaregistrovat příchozí i dopředu a umožnit jim například automatický vjezd do podzemních garáží na rezervované parkovací místo.

Řešení je vhodné pro

 • recepce hotelů a velkých firem
 • administrativní objekty
 • nemocnice
 • rezidenční areály
 • autosalony
 • vjezdy do průmyslových či logistických areálů
 
E-kiosek lze rovněž propojit i s tzv. chytrými kamerami. Zařízení pak dokáže díky funkci čtení SPZ vpustit pouze předem vybraná vozidla a ty pak dále po areálu navigovat. Řešení lze využít na vrátnicích a vjezdech do areálů, a to jak pro evidenci návštěv, tak pro navádění nákladních vozů na patřičné odbavovací rampy.

Jak na Kamerové systémy

Kamerové řešení VQI - kontrola, efektivita a vylepšení produktivity.

Dozvědět se více
Toto by také mohlo být pro vás zajímavé:

Už jste slyšeli o zrcadle, které pomocí AI kontroluje osobní ochranné pomůcky?

FORXAI Mirror se skládá z kamer připojených k displeji o velikosti člověka...

Pracoviště budoucnosti
14.11.2023

Seznamte se s Cobotem UR5E!

Konica Minolta je známá tím, že neustále inovuje. Poslední inovace se týkají...

Pracoviště budoucnosti
23.01.2024

Znáte nejnovější trendy v digitalizaci pro rok 2024?

Digitální kancelář a hybridní způsob práce využívá celosvětově stále více...

Pracoviště budoucnosti
10.01.2024
PRO VÁS OD NÁS: