Nástroje

Vyplatí se digitalizovat i malé firmě?

Využívání moderních IT systémů není jen pro velké firmy. I malí a střední podnikatelé si mohou chytře usnadnit své podnikání. Stačí vědět jak na to.

22.11.2023
2 minuty 2 minuty
Obsah
Poptávka po digitalizaci v Česku neustále roste. Většina firem má ovšem v této oblasti velké rezervy. Týká se to zejména malých a středně velkých firem. Pokud chtějí malé firmy pokračovat a být konkurenceschopnějšími, digitalizaci se nevyhnou. Nemusí přitom investovat velké finance. Návratnost v případě některých řešení se pohybuje rok až dva od jejich zavedení.

Rychlejší implementace s jedním poskytovatelem

Pokud menší firma obstarává IT systém od jednoho strategického partnera, může tím významně snížit investiční náklady. Nejednou se totiž vyhne nákupu drahých licencí operačních systémů a databází, což pro menší firmy může znamenat značnou úsporu peněz.  Méně systémů a procesů pod dohledem jednoho partnera také výrazně zkracuje celkový čas implementace. To, co velkým firmám může trvat měsíce, v menší firmě se to dá zvládnout během několika dní či týdnů. 

Využívejte šablony

Standardním postupem zavádění IT systémů do větších i menších firem je zákaznická analýza. Konica Minolta a jiní spolehliví dodavatelé softwarových řešení, mají zmapovány nejčastěji digitalizované dokumenty, firemní požadavky a navazující procesy. Všechny tyto zkušenosti má kvalitní IT systém přenesen do univerzálních šablon a předdefinovaných procesů. Rozsáhlé zákaznické analýzy tak již nejsou nutné a samotná instalace je mnohem jednodušší. Dodavatelé tak reagují na požadavky malých a středně velkých firem, jejichž poptávka je zejména po cenově dostupných univerzálních řešeních.

Flexibilnější integrace

Pokud jste malá firma a uvažujete nad digitalizací, hledejte takového partnera, který nabízí software nezávisle pracující na prostředí, které právě využíváte. I malá firma tak dokáže integrovat do vlastních systémů nové prvky. A to bez vynakládání dodatečných financí.

Naplno využívejte MS Teams

Digitalizace malé firmy může začít také tím, že budete naplno využívat MS Teams. Kromě pravidelných setkání lze pomocí MS Teams organizovat webináře či řídit vybrané firemní procesy. Rovněž je základem pro používání doplňkových aplikací jako je například Plánovač (Planner), Power Automate, nebo Microsoft AppSource, kde naleznete důvěryhodné aplikace vyvinuté třetími stranami. V MS Teams lze i nastavit jednoduchý pracovní postup managementu objednávek. Manažer daného týmu zadává příchozí objednávky do zvoleného seznamu, kde s nimi mohou pracovat všichni členové týmu, kteří mají k seznamu přístup. Pomocí Power Automate se každá objednávka automaticky přiřadí danému členovi týmu a vytvoří se úkol. Každý člen si pak může nastavit termín, zadat poznámky, definovat další úkoly a zaznamenávat jejich stav.

Zjednodušte si chytře své podnikání

Digitální transformace se spolehlivým partnerem Konica Minolta

Dozvědět se více
Toto by také mohlo být pro vás zajímavé:

Uspořádejte si dokumenty a dosáhněte větší firemní produktivity

Aplikace Microsoft 365 umožňují pohodlné vytváření obsahu a podporují...

Nástroje
17.01.2024

Proč byste měli využívat výhody tisku z mobilních zařízení

V posledních letech velká část Evropanů přijala agilitu a flexibilitu...

Nástroje
06.03.2023

Jak pomoci zaměstnancům si osvojit dovednosti s Microsoft 365?

Zatímco noví zaměstnanci se musí rychle přizpůsobit nové firemní kultuře a...

Nástroje
22.10.2023
PRO VÁS OD NÁS: