Nástroje

Proč byste měli využívat výhody tisku z mobilních zařízení

V posledních letech velká část Evropanů přijala agilitu a flexibilitu hybridního pracovního režimu, který umožňuje pracovat z kanceláře, domova nebo jiného vhodného místa, kde mohou být produktivní a dosáhnout správného poměru mezi prací a soukromým životem.

06.03.2023
6 minuty 6 minuty
Obsah
Statistiky od analytika Quocirca ukazují, že téměř 32% firem, které byly dotazovány, mají zaměstnance pracující v hybridním režimu a proto potřebují podnikové systémy, které tento přístup podporují. Tato úroveň flexibility pracovního místa nevyhnutelně znamená větší závislost na mobilních zařízeních a tedy také na příslušné podnikové IT a tiskové infrastruktuře. Zvyšující se používání mobilních zařízení k vytváření a úpravě dokumentů a souborů znamená, že potřeba tisknout z těchto zařízení se stala mnohem důležitější.

V minulosti bylo tisknutí z mobilních zařízení (jako jsou chytré telefony a tablety) obtížné nebo dokonce nemožné (zejména u zařízení BYOD, která mohou představovat výzvy spojené s konektivitou a bezpečností). Zde je mobilní tisk zvláště užitečný, poskytující bezpečné a snadno použitelné řešení, které umožňuje mobilním zařízením přímo tisknout dokumenty.
 

Výhody mobilního tisku

Mobilní tisk poskytuje organizacím a podnikům, jejich zaměstnancům, zákazníkům a hostům mnoho výhod:
 
  • Zvýšená produktivita - Mobilní pracovníci mohou vzdálený tisk používat kdekoliv a kdykoliv, pokud mají vhodný přístup k internetu.
  • Velmi intuitivní použití - Většině lidí není potřeba další školení k používání mobilního tisku.
  • Ochrana dat - Šifrování na konci a autentizace uživatelů zajišťuje ochranu soukromí a zabezpečení dat.
  • Podpora potřeb BYOD - Mobilní tisk je snadno použitelný a zabezpečený z jakéhokoli mobilního zařízení (ať již patřícího podniku nebo jednotlivce).
  • Kontrola nákladů - Je snazší kontrolovat a monitorovat náklady na tisk nebo je přiřadit konkrétním nákladovým střediskům.
  • Vysoká flexibilita - Cloudové řešení je agilní, flexibilní, zároveň je ekonomické a plně zabezpečené.
 

Implementace mobilního tisku

Existují tři hlavní technologické metody nasazení a použití mobilního tisku:
 

  • Mobilní tisková aplikace - Tato metoda umožňuje tisk přímo ze smartphonu/tabletu na tiskárnu. Zařízení a tiskárna musí být pouze ve stejné síti a poté je tiskárna vybrána v aplikaci a připravena k tisku.
  • Mobilní tisk (pomocí serverového řešení) - Tiskový úkol není odeslán přímo na tiskárnu, ale na tiskový server a odtud na tiskárnu (tzv. follow-me tisk - to znamená, že můžete tisknout a vyzvednout tiskový úkol na libovolné tiskárně dle vašeho výběru). Tato metoda má dvě výhody. Za prvé, nemusíte předem hledat nebo vybrat konkrétní tiskárnu, jednoduše úlohu odešlete na tiskový server, který poté tiskový úkol odešle na jednu z připojených tiskáren podle potřeby. Za druhé, nemusíte být připojeni ke stejné síti jako tiskárna, abyste tohoto dosáhli.
  • Cloudový tisk pomocí mobilního zařízení - Tato metoda funguje podobným způsobem jako mobilní tisk pomocí serveru, s tím rozdílem, že server není nainstalován na místě v zařízení podniku/organizace, ale dokumenty jsou odesílány na vzdálený cloudový server.
  
Guest print posouvá tuto přístup ještě o krok dál. Dostupný v rámci mobilního tisku pomocí serverového řešení a cloudového tisku pomocí mobilního zařízení umožňuje hostům a návštěvníkům tisknout ze svých mobilních zařízení, přičemž zároveň zajišťuje bezpečnost IT a tiskové infrastruktury podniku. Je to ideální řešení pro hotely, knihovny, vzdělávací instituce a kdekoli, kde veřejnost sdílí zařízení s zaměstnanci.

Možnosti mobilního tisku od společnosti Konica Minolta

Je důležité vybrat si správné možnosti mobilního tisku pro vaši organizaci/nebo firmu. Společnost Konica Minolta nabízí širokou škálu možností mobilního tisku, které odpovídají každému pracovišti a rozpočtu. Mezi ně patří mobilní tisková aplikace, mobilní tisk (pomocí serverového řešení) a cloudový tisk pomocí mobilního zařízení.
 

Mobilní tisková aplikace

Mobilní tisková aplikace od společnosti Konica Minolta  vám umožňuje odesílat tiskové úkoly a skenovat dokumenty z dálky pomocí mobilního zařízení. Kompatibilní s zařízeními Android a iOS a s end-to-end šifrováním, tato bezplatná aplikace má přehledné a snadno použitelné rozhraní a umožňuje vám okamžitě se připojit a začít tisknout na vybraném multifunkčním zařízení (MFD).
 

Mobilní tisk (pomocí řešení na serveru)

Konica Minolta nabízí několik výkonných a snadno použitelných možností pro mobilní tisk pomocí řešení na serveru:
 
Dispatcher Paragon - Poskytuje efektivní zabezpečený management uživatelů a nákladů na tisk. Díky dalším schopnostem skenování (včetně mobilního) nabízí Dispatcher Paragon komplexní a snadno použitelný pracovní postup.
Jako součást modernizace svého tiskového parku na nejnovější multifunkční zařízení Konica Minolta bizhub, GRAWE Banking Group hledala také větší bezpečnost a flexibilitu, včetně možnosti mobilního tisku.
 
Díky použití řešení Dispatcher Paragon od Konica Minolta nyní GRAWE Banking Group těží z bezpečného řízení uživatelů a nákladů na tisk, spolu s bezpečností a flexibilitou follow-me tisku, které jí umožňuje plně využít výhod mobilního tisku.

YSoft SafeQ – je řešení pro správu tisku a pracovních postupů, které umožňuje širokou dostupnost informací pro různé obchodní účely, zajišťuje bezpečnost, transparentnost a dodržování předpisů (včetně mobilních zařízení).
BMW zvolilo komplexní globální tiskové řešení, které zahrnuje i mobilní tisk, aby podpořilo své požadavky na flexibilitu pracoviště.
 
BMW používá řešení YSoft SafeQ pro follow-me tisk a zabezpečený tisk, spolu s mobilní aplikací, která umožňuje propojení mobilních zařízení s tiskárnami Konica Minolta pomocí Wi-Fi. To umožňuje zaměstnancům tisk dokumentů a obrázků, stejně jako import skenovaných dat, což zvyšuje produktivitu pracovních postupů s mobilními zařízeními na zcela novou úroveň.

Zabezpečení budoucnosti s mobilním tiskem

Mobilní tisk by měl být zohledněn ve všech firmách a organizacích, ať už preferují hybridní pracovní model, plně vzdálený nebo plně kancelářský model.
 
Mobilní tisk je flexibilní a praktický, ale zároveň zabezpečený a jednoduchý pro použití. Nejdůležitější je, že podporuje zaměstnance, aby byli produktivnější a agilnější, a to bez omezení statickým tiskovým řešením kanceláře. Mobilní tisk využívá stávající hardwarové vybavení (mobilní zařízení a multifunkční zařízení atd.), což jej činí snadným, rychlým a nákladově efektivním k implementaci.
 
Cloudové řešení tisku s nabídkou mobilního tisku znamená, že můžete tisknout bezpečně a spolehlivě kdekoli a na téměř jakémkoli zařízení nebo operačním systému, zatímco efektivně snižujete a spravujete náklady. Je vždy aktuální a může se vyvíjet s potřebami firmy a rychle se přizpůsobovat požadavkům, což z něj činí perfektní dlouhodobou investici.
 

Mobilní tisk zajišťuje budoucnost tisku pro vaši firmu nebo organizaci. Konica Minolta nabízí širokou škálu mobilních tiskových řešení, která vyhovují jakýmkoli požadavkům nebo rozpočtu.

Tisková řešení

Široký přehled kancelářských tiskových zařízení.

Dozvědět se více
bizhub C250i dlaždice IK
Toto by také mohlo být pro vás zajímavé:

Uspořádejte si dokumenty a dosáhněte větší firemní produktivity

Aplikace Microsoft 365 umožňují pohodlné vytváření obsahu a podporují...

Nástroje
17.01.2024

Vyplatí se digitalizovat i malé firmě?

Využívání moderních IT systémů není jen pro velké firmy. I malí a střední...

Nástroje
22.11.2023

Digitální evidence docházky uspoří stovky tisíc korun ročně

Povinná evidence docházky do zaměstnání nemusí mít podobu tradičního ručního...

Nástroje
03.01.2024
PRO VÁS OD NÁS: