Bezpečnost

Zabezpečte svoji tiskárnu před hacknutím

V květnu společnost Quocirca zveřejnila zprávu Global Print Security Landscape 2023 týkající se zabezpečení tisku a vyslala jasnou výzvu všem firmám. Zabezpečte svůj tisk!

20.07.2023
4 minuty 4 minuty
Obsah
Zpráva uvádí, že až 61 % dotazovaných organizací zaznamenalo ztrátu dat v důsledku nezabezpečených tiskových postupů v posledních 12 měsících, přičemž průměrné náklady na tyto ztráty vzrostly až o 19 %, což může mít pro malé a střední firmy katastrofální dopad.

Téměř 40 % velkých firem nemá důvěru v bezpečnost své tiskové infrastruktury

Ze zjištění asi nepřekvapí, že pouze 11 % organizací s 250 až 499 zaměstnanci a 27 % s 500 až 999 zaměstnanci, nemají úplnou důvěru v bezpečnost své tiskové infrastruktury.
 
Výzva o zabezpečení tisku a jeho infrastruktury je dvojí:
 
  • Ochrana zařízení.
  • Ochrana dat a dokumentů, které odesílají.

Tiskárny mohou být také napadeny hackery

Analytická skupina KuppingerCole v roce 2020 uvedla, že koncové body připojené k internetu zaznamenaly 1,5 útoku za minutu. V roce 2017 hacker coby středoškolský student, který si říká „stackoverflowin“ upozornil na zranitelnosti v zabezpečení tisku tím, že hacknul 150 000 tiskáren. Získal přístup k tiskárnám připojených k síti a zasílal přes ně roztomilé zprávy s cílem upozornit na problém, nikoliv firmy vydírat. Také bezpečnostní tým CyberNews údajně získal přístup k 27 944 tiskárnám po celém světě a donutil unesená zařízení vytisknout pětistupňového průvodce, jak zabezpečit tiskárnu. 😊

Možná to bylo řečeno mnohokrát, ale je třeba zopakovat, že IT infrastruktura organizace je jen tak silná, jak silný je její nejslabší článek.
 

Učiňte zabezpečení tisku vaší prioritou!

Dobrou zprávou je, že zabezpečení tisku a zabezpečená tisková řešení jsou nejvyšší prioritou pro výrobce, kteří neustále zavádějí nové funkce zabezpečení, funkce, které pomáhají dodržovat osvědčené postupy interně.
Zabezpečený tisk Konica Minolta zahrnuje služby, jako je bizhub SECURE, který nabízí ochranu heslem a šifrování dat na multifunkčních zařízeních Konica Minolta a chrání před externími vektory hrozeb, jako jsou viry a malware prostřednictvím softwaru BitDefender.
Tisk a tiskárny jsou i nadále výkonnými pomocníky na pracovišti, ale stejně jako jakýkoli jiný aspekt kancelářského prostředí mohou představovat riziko, pokud nejsou správně spravovány.
 
Pokud nemáte úplnou důvěru v zabezpečení své tiskové infrastruktury, využijte znalostí odborníků. Případné pochybnosti lze řešit i bezpečnostním auditem.
 

BIZHUB SECURE

Inteligentní zabezpečení, které uchovává vaši firmu v bezpečí.

Dozvědět se více
Toto by také mohlo být pro vás zajímavé:

Patříte mezi nepřátele kamer kvůli GDPR? S Mobotix nemusíte.

Při monitorování návštěvníků, zákazníků nebo zaměstnanců pomocí kamerového...

Bezpečnost
09.08.2023

Zima se blíží, buďte připraveni!

Víte, že naše robustní venkovní kamery MOBOTIX 7 jsou navrženy tak, aby...

Bezpečnost
27.09.2023

Říjen je měsícem kybernetické bezpečnosti. Osvojte si tato proaktivní opatření před kyberútoky.

Říjnová osvětová kampaň „Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti“ probíhá...

Bezpečnost
15.10.2023
PRO VÁS OD NÁS: