Vylepšete své tiskové služby


Inovativní řešení pro digitální tisk a inkoustové tiskárny pro rozšíření vašeho podnikání

Jako tisková společnost čelíte rychle se měnícímu trhu se všemi výzvami, které nabízí nabídka nových služeb při současném snižování nákladů a digitálního tisku. Naše desetileté zkušenosti a naše vedoucí postavení na trhu využíváme k tomu, abychom vám poskytli speciálně přizpůsobená vysoce kvalitní tisková řešení pro vaše obchodní potřeby.
 

Značka Accurio pro všechny špičkové produkční tiskové systémy a software společnosti Konica Minolta odráží jejich pokročilou, automatizovanou a přesnou povahu: Mezi hlavní silné stránky a atributy patří eliminace rutinních technologických zátěží a úspora času, stejně jako méně lidského zásahu, který snižuje chyby, plýtvání a výrobní náklady.

Užijte si další vývojovou fázi od Konica Minolta!

Soustřeďte se na své podnikání - s pomocí našich služeb!

Vzhledem k tomu, že se trh s tiskem a komunikacemi neustále mění, je nejdůležitější pochopit, jak to ovlivní vaše výrobní procesy. Znáte své podnikání a své klienty? Náš specializovaný tým konzultantů vám poradí, jaké příležitosti existují, které mohou vytvořit nové inovace a obchodní příležitosti. Naše portfolio zahrnuje poradenské služby, implementaci infrastruktury a spravování služb. S naší podporou můžete zapomenout na své každodenní provozní úkoly a soustředit se na rozvoj svého podnikání pro zítřek.
 


 

Your benefits


Icon_profit_white.png
More profit
 – Our professional printing portfolio makes sure that you get the most out of your print room – that is why we spend all our R&D power to keep preparation times to a minimum and to avoid standstill as much as possible, accurately helping you producing more jobs per shift.

 

Icon_efficient_white.png
More efficient
 – Our portfolio is designed to help you to run your business most efficiently, it automates your workflow and lets you and your employees spend time only where it is really required and helps you to reduce overtimes.


  

Icon_business_white.png
More business
 – Konica Minolta´s solutions are an investment in the future, they are built to advance your business today and to stand out from your competition tomorrow – with new applications to secure your solid business.
 

 

Icon_sustainability_white.png
More sustainable
 – Reducing manual processes and automating production steps on the one hand keeps away frustration and worries from your organisation. On the other hand it helps you reduce material and waste. With the background of Konica Minolta´s long-term plan towards a sustainable future – the EcoVision 2050 - you can be sure to rely on a competent partner who is willing to safe the resources of our planet.


 

Digital printing by Konica Minolta - 4 good reasons

threeboxes1.pngKonica Minolta ranks NUMBER 1

…in terms of market share for Production Printing (32.5%) in Europe (Infosource 2016).


threeboxes2.png

Over 40 Years
…of expertise in inkjet printers, Konica Minolta is leading the market of digital print-on-demand textile inkjet printers!


threeboxes3.png

15,000
…commercial and industrial printing customers in europe.


carbonneutral.png
Carbon Neutrality
With Enabling Carbon Neutrality you start offsetting the emissions that arise during printing with your Konica Minolta production device right away.

Kontaktujte nás