V Evropě roste zájem o digitálních tiskové stroje řady AccurioPress C14000

| 10 května 2024

Konica Minolta eviduje v Evropě nárůst zájmu o digitální tiskové produkční stroje z modelové řady AccurioPress C14000. Prodeje za poslední rok představují téměř 30 % všech prodejů za poslední 4 roky. Zastoupení společnosti v České republice a na Slovensku, kde Konica Minolta drží dlouhodobě pozici lídra s více než 60% podílem, přispěla s tomuto výsledku 30 prodanými kusy. Stroje jsou vybaveny množstvím technologií podporujících automatizaci tiskových procesů a vyžadují minimum času pro předtiskovou přípravu.


 • Konica Minolta prodala v Evropě od roku 2020 již 900 strojů modelové řady AccurioPress C14000, z toho více než 250 za poslední rok 

 • Stroje se vyznačují vysokou mírou automatizace, zejména v oblasti kontroly tisku a nápravy nastavení  

 • Série AccurioPress C14000 je vhodná pro tisk široké škály výrobků od vizitek až po POS materiály 

 • V České republice a na Slovensku prodala Konica Minolta již tři desítky těchto zařízení  

 

„Vzrůstající zájem zákazníků o digitální technologie reflektuje dlouhodobé změny na trhu směrem k menším objemům zakázek v různých variantách a s možností personalizace tisku. Zařízení modelové řady AccurioPress C14000 tyto požadavky splňují a k tomu se vyznačují vysokou produktivitu a jednoduchým ovládáním,“ uvedl Pavel Štěpán, obchodní ředitel Konica Minolta pro Českou republiku a Slovensko, a dodal: „Mnoho úkonů, které dříve musel provádět operátor, řídí tyto stroje samy nebo je výrazně usnadňují. Vlajkové lodě barevné řady AccurioPress nabízejí rovněž tisk na papíry s gramáží až 450 g/m2, což našim zákazníkům umožňuje vyrábět i menší POS produkty nebo třeba pohlednice.“ 

 

Modelová řada AccurioPress C14000 zahrnuje konkrétně stroje C14000, C14000e, C12000 a C12000e. Ty se liší zejména rychlostí tisku od 120 do 140 stránek za minutu. Umožnují tisk na širokou škálu médií a výrobu různých tiskovin od vizitek přes letáky, skládané, sešívané či lepené brožury až po knihy s drátěnou či kroužkovou vazbou. 

 

Konica Minolta uvedla tato zařízení na trh roce 2020 a od té doby jich po celé Evropě prodala již 800, přičemž v roce 2023 zaznamenala výrazný meziroční nárůst s výsledem přesahujícím 250 kusů. „Například model C12000e byl nejprodávanějším strojem ve svém segmentu a v pořadí druhý nejúspěšnější zařízení od konkurence předčil v počtech prodejů o celých 30 %,“ informoval P. Štěpán.


Dokončovací jednotky ke strojům AccurioPress:

 • Finišer vazby V1 (sešití V1, ořez hlava/pate a čelní ořez, square fold = hranatý hřeb vazby)
 • Skládací  děrovací modul (2/4 díry, dopisový sklad)
 • Finišer lepené vazby V2
 • Finišery různých typů skladů (Z-sklad, troj sklad, oltářový sklad atd.)
 • Finišer pro děrování a drátěnou vazbu
 • Finišer kroužkové vazby (kroužková vazba)
 • Finišer inline ořezu, bigování a perforace (vizitky, letáky, pohlednice, přání, skládané brožury)
   

Všechny modely této řady disponují mimo jiné jednotkou IQ-501, technologií VDI (Variable Data Inspection) pro kontrolu variabilních dat a inspekční jednotkou AIT (Auto Inspection Technology). Tyto vlastnosti usnadňují obsluhu, pomáhají zvyšovat kvalitu tiskového výstupu a minimalizují počet reklamací finálních výrobků.  

Konkrétně jednotka IQ-501umožňuje mimo jiné nastavení předozadního soutisku na každém typu papíru a jeho kontrolu v reálném čase i během tisku. Automaticky rovněž kontroluje hustotu barvy napříč tiskovou plochou nebo kalibraci stroje. Díky technologie VDI pak systém dokáže rozpoznávat čísla, čárové kódy a QR kódy, a dokonce zjistit, zda jsou čísla vytištěna ve správném pořadí. „Inspekční jednotka dokáže mimo jiné odhalit nečistoty a šmouhy na tisku, najít chybějící obrazy či stránky nebo upozornit na nesprávné pořadí stránek. Při zjištění jakékoli odchylky pak tisk automaticky zopakuje a vyřadí chybné listy,“ uzavřel P. Štěpán. 

Tisková zpráva.pdf