Objevte potenciál s Konica Minolta na veletrhu drupa

| 28 května 2024

Společný stánek Konica Minolta a MGI na veletrhu drupa (stánek A65, hala 8B) představuje nejpokročilejší plně automatizované výrobní workflow digitálního tisku, jaké kdy byly veřejnosti představeny. Tato prezentace na ploše 2 400 metrů čtverečních demonstruje digitální transformaci v mimořádném rozsahu. Veletrh se koná v německém Düsseldoru od 28. května do 7. června 2024. Na dvou podlažích a v šesti vzájemně propojených sekcích předvede Konica Minolta a MGI v reálném provozu více než 30 strojů a zhruba stejný počet ukázek softwarových řešení. Návštěvníci na veletrhu uvidí propojení tonerových a inkjetových technologií pro dosažení bezstarostného tisku a pracoviště budoucnosti Konica Minolta.


Výstavní stánek, sedmý největší na veletrhu drupa, je koncipován z pohledu velké moderní „smart factory“ (chytré továrny). Návštěvníci zde zblízka poznají, jak technologický lídr Konica Minolta komplexně propojuje své odborné znalosti a neustále pomáhá zákazníkům s jejich digitální transformací. Uvidí skutečná řešení „od A do Z“, počínaje plánováním produktu a značky a konče procesy tisku, postprodukce a logistiky – to vše na jednom místě! 
 

Konica Minolta na veletrhu drupa uvede 20 evropských premiér. Hlavní motto veletrhu „See the Potential in the Future of Print“ (Objevte potenciál v budoucnosti tisku) láká návštěvníky nahlédnout do pracoviště budoucnosti Konica Minolta, ve kterém ukáže způsoby udržitelné výroby v souladu s filozofií Industry 5.0. To je dosaženo pomocí asistenčních technologií, které šetří čas obsluze, jsou snadno ovladatelné a tím zlepšují celkovou synchronizaci všech procesů, nejen tisku. 
 

Jádro prezentací Konica Minolta budou tvořit nevídané konfigurace nastavení a nové aplikace technologií Konica Minolta, které budou inspirací jak pro komerční tiskárny a zpracovatele, tak i pro majitele značek, designéry a reklamní a designové agentury v přístupu k jejich podnikání. 
 

Inovace a výsledky prodeje strojů mluví za vše 

Mezi 30 systémy, které budou na veletrhu drupa v provozu, patří i inkjetový tiskový stroj nové generace od Konica Minolta, AccurioJet 60000. Ten je na drupě k vidění poprvé! Tento špičkový model navazuje na kvalitu a technologii řady AccurioJet KM-1e. Jeho inovace maximalizují přidanou hodnotu zákazníka v oblasti uživatelských vlastností. AccurioJet 60000 je inkjetový tiskový stroj HS-UV s možností oboustranného tisku a mimořádnou kapacitou 6 000 archů za hodinu, což zákazníkům zajišťuje všestrannost a efektivitu tiskových operací. Toto zařízení je highlight celého veletrhu. Představuje unikátní kombinaci vysoké rychlosti tisku a vynikající kvality obrazu. Použití inline senzorů a spektrofotometru Konica Minolta umožňuje nepřetržité sledování a řízení tiskového procesu, čímž je zajištěna konzistentní vysoká kvalita. 
 

Dalším evropským debutem na veletrhu drupa je tiskový stroj Konica Minolta AccurioPress C84hc, který je charakteristický tiskem neuvěřitelně jasných a živých barev. Jedná se o jedinou platformu na světě využívající nový toner bez omezení daných barevným gamutem běžných tonerů. Cílovými zákazníky jsou komerční tiskárny, specializované designové agentury, reklamní agentury a majitelé značek. 
 

Dalším příkladem technologického pokroku společnosti Konica Minolta je partnerství s firmou MGI (MGI Digital Printing Systems). Díky jejich zařízení AlphaJet lze jinak oddělené procesy, jako je ražení, tisk, lakování, skládání a sušení sloučit do jediné plně integrované produkční linky. Pro zákazníky to znamená významné úspory prostorů, spotřeby energie a nákladů na obsluhující personál. Manuální nastavení jednotlivých postupů bude nahrazeno zcela automatizovaným systémem.  Tisknout lze až do formátu B1+. 
 

Mezi hvězdné produkty veletrhu drupa patří i oceněními ověnčené tonerové systémy u tiskového zařízení AccurioPress C14000e. Tento model pro vysokoobjemovou výrobu byl ve světě prodán v počtu více než 2 200 kusů. Tiskový stroj AccurioLabel 400 – součást portfolia strojů na jednoprůchodový tisk, získal celosvětově více než 1 500 zákazníků. I díky těmto inkjetovým a tonerovým technologiím společnost Konica Minolta upevňuje svoji pozici klíčového hráče na trhu komerčního a průmyslového tisku. 
 

Umělá inteligence posouvá programatický tisk na novou úroveň  

Na veletrhu drupa bude také předveden nový pokrok v oblasti programatického tisku, který posouvá využití variabilních dat na novou úroveň. Tento tisk využívá obsah generovaný umělou inteligencí pro aplikace s cíleným obsahem. 
 

Díky naší spolupráci s majiteli značek, designéry a dalšími kreativci bude na veletrhu drupa předveden také unikátní software směřovaný na různé influencery.  
 

Mezi premiérovými produkty bude i software „Ex Kansei“. Tento prediktivní software využívá poznatků z oblasti sledování očí, které byly nashromážděny v rámci dlouholetého výzkumu. Pomocí analýzy těchto prvků lidského vnímání (doba udržení pozornosti, sledování určitého místa, dojmu atd.) dokáže tento software přeměnit neviditelné informace na hodnotu a analyzovat myšlenkové pochody člověka. Ex Kansei může analyzovat širokou škálu různých firemních prvků včetně obalů produktů, webové reklamy, direct mailu, marketingových materiálů nebo prostředí v prodejnách. Výsledky jsou k dispozici během několika minut od nahrání materiálů do cloudového software. Software kvantitativně analyzuje a vizualizuje vše od pozornosti, kterou výrobek přitahuje, a dojmu, který zanechává, až po harmonii barev, úroveň složitosti a jeho umístění. 
 

Ukázka udržitelnosti v praxi pomocí konkrétních příkladů 

Společnost Konica Minolta ukáže, jak digitální tisk a jeho možnosti personalizace umožňují tisk v menších sadách, nikoliv neefektivně „do zásoby“.  

Příkladem toho, jak Konica Minolta uplatňuje koncept „udržitelnost jako standard“, bude použití recyklovaného papíru na všechny brožury a další marketingové materiály, které se budou na veletrhu drupa tisknout na vyžádání. Navíc společnost Konica Minolta poprvé na veletrh drupa nepřiveze předtištěné materiály. Místo toho si návštěvníci budou moci na připraveném monitoru vyžádat libovolný produktový list nebo jiný marketingový materiál Konica Minolta, který bude následně vytištěn na automatizovaných linkách během několika sekund a v reálném čase.  

Kromě toho bude možné vidět i další praktické příklady: 
 

  • Použití recyklovaných koberců: Tyto koberce byly po rozdrcení zpracovány na nové plastové podlahy. 

  • Spolupráce s Düsseldorfskou univerzitou aplikovaných věd: Konica Minolta dodá univerzitě lakované dřevotřískové desky ze stánku, aby studenti mohli z těchto panelových materiálů stavět nový nábytek, testovací sestavy a přepravní kontejnery. Opětovné použití panelových materiálů je následně zajištěno jejich přeměnou na přepravní boxy. 

  • Lisování třísek do pelet: Třísky budou lisovány do pelet v novém, energeticky úsporném extrakčním systému. Tyto pelety pak mohou být spalovány v odpovídajících topných systémech a přeměněny na teplo. 
     

Unikátní robotika a další pokroky v oblasti softwaru 

S cílem nadchnout pro nové možnosti tisku společnost Konica Minolta představí svou vizi digitální transformace v rámci tiskového pracoviště budoucnosti. Významným aspektem její prezentace bude efektivní využívání digitálního vybavení, konkrétně s důrazem na automatizaci tisku. 
 

V rámci „mixed reality service“ (služby smíšené reality) budou k vidění vzdálené servisní operace Konica Minolta. Operátoři s náhlavními soupravami nebo smartphony s kamerami se mohou prostřednictvím cloudu připojit k servisnímu středisku Konica Minolta a takto v případě ojedinělých potížích v reálném čase odstranit vzniklé potíže.   
 

Na veletrhu drupa bude představena aplikace pro chytré telefony AIReLink, kterou společnost Konica Minolta vyvinula na základě dlouholetých zkušeností se svými více než 4 000 servisními techniky. Od svého uvedení na trh ušetřilo toto řešení technikům téměř 10 000 výjezdů, více než 300 000 kilometrů na cestách a také úspory 140 tun emisí skleníkových plynů.  
 

Jako ukázku propojení automatizace a moderního zpracování objednávek společnost Konica Minolta instaluje dva roboty Cobot, kteří budou předávat vytištěné brožury zákazníkům, kteří si je objednali. 
 

Spolupráce s partnery pro dosažení maxima příležitostí 

Aby Konica Minolta maximalizovala možnosti využití svých předních světových technologií, spolupracuje s mnoha partnery. Kromě úzké spolupráce se strategickým partnerem MGI Digital Technology (MGI) patří mezi další partnery na stánku společnost Industrial Inkjet Ltd (IIJ), světový lídr v oblasti zakázkové inkjetové personalizace nebo společnost Plockmatic, globální dodavatel finišovacích řešení. Dále bude přítomna společnost Valiani, italský špičkový výrobce řezaček a plochých plotrů, a společnost SEI, jedna z nejdynamičtějších a nejinovativnějších společností na světě v oblasti laserových technologií. Na stánku bude také společnost MTEX NS z Portugalska se svým digitálním tiskem pro výrobu vlnité lepenky. Své novinky předvedou i další přední partneři, jako jsou Fiery, Acco, Wirbelwild, Suchy, Upland, Grafisk Maskinfabrik (GM), Horizon a Kodak Creo, stejně jako interní divize společnosti Konica Minolta, jako jsou Konica Minolta Sensing a FORXAI
 

Na veletrhu drupa budou v premiéře uvedeny tyto novinky:  

PaperOne 5000 

Patří do inovativní řady laserových systémů SEI, které jsou technologicky nejvyspělejší pro digitální zpracování a finální úpravu archů formátu SRA3 až B1 pro výseky a rýhování v oblasti obalů a grafického průmyslu. Modulární systém PaperOne 5000 formátu B2, využívající vlastní software Konica Minolta Icaro, lze použít s jednou nebo více laserovými jednotkami a lze jej konfigurovat podle požadavků zákazníka. Nabízí možnosti procesů jako je řezání, rýhování a mikroperforace. 
 

Sada AccurioPro Colour Manager (APCM) 

Pro toto komplexní řešení správy barev, navržené pro zjednodušení pracovních postupů pomocí integrace systémů, byly uvedeny nové upgrady. AccurioPro Colour Manager zahrnuje bezproblémovou souhru s technologií IQ-501, vlastní špičkovou technologií Konica Minolta, nebo s jinými externími měřicími zařízeními. 
 

AccurioPro Dashboard 

Aktualizovaná verze pokročilého softwarového nástroje Konica Minolta, který pokrývá celý výrobní workflow a analyzuje kompletní procesy. AccurioPro Dashboard detailně sleduje tiskové pracoviště a umožňuje svým uživatelům minimalizovat prostoje a náklady související s výrobou. Automatickou analýzou celého výrobního procesu software pomáhá maximalizovat celkovou produktivitu tisku. Tímto sběrem a vyhodnocováním informací o zařízeních dodává tento inteligentní nástroj nový pohled na obchodní rozhodnutí v oblasti tisku. 
 

AccurioPro Flux 

Další upgrade softwarového řešení AccurioPro Flux od společnosti Konica Minolta – vše navrženo tak, aby zlepšilo automatizaci workflow, rozšířilo obchodní příležitosti a umožnilo zákazníkům větší flexibilitu. Nejnovější verze 10 přináší výhody všem třem modulům – Essential, Premium a Ultimate – vrcholem je aktualizovaný a vylepšený WebShop s řadou nových funkcí. Nejnovější verze také nabízí lepší podporu pro tiskový stroj AccurioJet KM-1 společnosti Konica Minolta. 
 

AccurioPro Flux Label Impose 

Řešení bezchybné spolupráce s tiskovými stroji AccurioLabel od společnosti Konica Minolta nabízí kompletní balíček pro tisk, který umožňuje tiskárnám importovat a ukládat grafiku, spravovat tiskové úlohy, přidávat variabilní data a tisknout etikety v jednom kroku. Flux Label Impose také umožňuje vytvářet správný datový vstup pro výrobu výsekových nástrojů, podporuje VDP (Personalizované variabilní údaje), má intuitivní uživatelské rozhraní a velkou tiskovou plochu 320 x 480 mm. 
 

Omnia 100 

Omnia 100 je automatický výsekový stroj od společnosti Valiani s kontinuálním podavačem archů, zpracovacím systémem a vysokokapacitním zásobníkem. Reaguje tak na rostoucí poptávku po personalizovaných výsecích a exkluzivních obalech bez nutnosti nákladných výsekových nástrojů a zdlouhavých příprav. Stroj nabízí plnou integraci do digitálního pracovního postupu, automatické nastavení a čtení čárových kódů nebo QR kódů, díky čemuž není potřeba vysoce kvalifikovaná obsluha. 
 

Další novinky: 

  • Pro zařízení MGI JetVarnish 3D Web 400 budou k dispozici nové možnosti, jako je například JetSeal a inline výsek.   

  • Divize Konica Minolta Sensing Business Unit představí nástroje pro správu barev MYIRO určené pro grafické aplikace. Tyto nástroje zahrnují spektrofotometry pro pokročilou správu barev a vysokorychlostní automatické skenování. 

 

​Vize společnosti Konica Minolta: Efektivní tisk s vysoce přidanou hodnotou  

Olaf Lorenz, generální ředitel pro mezinárodní marketing společnosti Konica Minolta Business Solutions Europe, uvedl: „Po osmi dlouhých letech se s velkou hrdostí vracíme na veletrh drupa, kde představujeme naši vizi tiskového pracoviště budoucnosti. Naším posláním v oblasti profesionálního tisku je podporovat přechod od analogového k digitálnímu tisku. Tímto způsobem chceme přimět společnost k efektivnímu tisku s vysokou přidanou hodnotou a s minimálním dopadem na životní prostředí. Pro naplnění této naší vize nabízíme široké portfolio služeb od komerčního tisku až po tisk etiket, obalů a průmyslový tisk. Naše nabídka produktů a řešení patří k nejlepším v oboru a zahrnuje také předtiskové a post-tiskové zpracování.“ 

quotation marks

Naše prezentace na veletrhu drupa, která zahrnuje 20 evropských premiér, nebude jenom letmým pohledem do budoucnosti. Je to manifestace našeho odhodlání být průkopníkem digitální transformace, podporovat vytrvalost a přispívat k udržitelnosti tiskového průmyslu, zejména v době, kdy se rodí éra tisku Industry 5.0.

Olaf Lorenz

Generální ředitel pro mezinárodní marketing společnosti Konica Minolta Business Solutions Europe

Kontakt

Kontakt

Vladimíra Hajduková

Product Manager PP & Label

Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r.o.

vladimira.hajdukova@konicaminolta.cz