Chytré kamery Konica Minolta dostaly novou robotickou paži

13. bře 2024

Konica Minolta doplňuje řešení chytrých kamer o inovovanou technologii z oblasti robotiky, tzv. kolaborativního robota neboli Cobota. Kamery využívající umělou inteligenci dokážou zastat práci výstupní kontroly a odhalit jakékoli poškození či znečištění produktu již přímo na výrobní lince. Díky nové robotické paži dokáže systém defektní výrobek také automaticky odstranit, aniž by zpomalil výrobní proces.

Konica Minolta roste v oblasti kamerových řešení pro průmysl, novou divizi povede Milan Obertík

27. úno 2024

Tuzemská Konica Minolta posiluje v oblasti kamerových řešení a zakládá specializované oddělení s názvem Forxai Video Vision. To se pod vedením Milana Obertíka zaměří na rozvoj aktivit v rámci využití průmyslových kamer a systémů umělé inteligence programovaných ve vývojovém centru Konica Minolta v Brně. Důvodem vzniku nového oddělení je rostoucí zájem o chytrá kamerová řešení a další rozšiřování portfolia v této oblasti.

Chytré zrcadlo od Konica Minolta chrání zdraví zaměstnanců

13. pro 2023

Zvýšení bezpečnosti práce v sektoru průmyslu, snížení chybovosti ve výrobních podnicích nebo třeba zvýšení ochrany pacientů i lékařů v nemocnicích. Nová technologie FORXAI Mirror od Konica Minolta dokáže díky umělé inteligenci upozornit na chybějící ochranné pomůcky, jejich špatné nasazení nebo poškození. Zařízení v podobě „chytrého zrcadla“ je vhodné do provozů, kde nesprávné použití ochranných pomůcek může způsobit škodu na zdraví či majetku. Úspora nákladů na léčbu pracovních úrazů...

Na provoz českých a slovenských firem dohlíží již 5 000 chytrých kamer Konica Minolta

26. zář 2023

Dokážou predikovat vznik požáru dříve, než nastane, odhalit defekt produktu ještě než sjede z výrobní linky nebo dopředu upozornit ostrahu na hrozbu vandalismu. České a slovenské firmy stále častěji spoléhají na umělou inteligenci a její propojení s chytrými kamerami. Od roku 2017 jen společnost Konica Minolta nainstalovala ve více než třech stech českých a slovenských podnicích přes 5 000 kamer.

Konica Minolta slaví 150 let: Na MSV 2023 představuje pokročilé AI technologie

15. zář 2023

Účastníme se nejvýznamnější veletržní události roku, Mezinárodního strojírenského veletrhu. Návštěvníky zveme do našeho FORXAI studia na stánek 078 v hale F. FORXAI Mirror představíme na MSV 2023 v premiéře.