Konica Minolta rozšiřuje využití umělé inteligence v technologiích pro práci s digitalizovanými dokumenty

| 2 února 2022

Konica Minolta uvedla na český a slovenský trh řešení pro správu elektronických dokumentů od společnosti M-Files. Technologie využívá prvky umělé inteligence, jež umožňují mimo jiné zrychlit vyhledávání dokumentů až o 40 % nebo zkrátit dobu jejich vytváření na polovinu. To potvrzuje i studie nezávislé poradenské společnosti Forrester, která současně vyčíslila návratnost investice do takového řešení u středně velké firmy na přibližně jeden rok.


„Našim zákazníkům zjednodušíme administrativu a současně zajistíme vyšší bezpečnost a flexibilitu práce s dokumenty. Ačkoli služby v oblasti digitalizace dokumentů v České republice poskytujeme přes deset let, celoevropskou spolupráci s M-Files vnímám jako významný pokrok,“ říká Lukáš Král, produktový manažer ECM Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodává: „Dnes zákazníkům v této oblasti dodáváme jak naše vlastní řešení, tak nástroje Microsoft M365 a v neposlední řadě také další platformy pro práci s dokumenty nebo automatizaci procesů. Technologie M-Files přitom může fungovat samostatně, nebo může být součástí komplexnějších řešení, ve kterých je více platforem a produktů.“

Výhodou platformy M-Files je podle Konica Minolta mimo jiné jednoduchá a rychlá instalace bez nutnosti zdlouhavé analýzy nebo migrace dat a nastavení do nového systému. Umělá inteligence si sama zmapuje jednotlivá úložiště a nalezené dokumenty se následně zobrazují v rámci jednoho uživatelského prostředí, kde s nimi mohou zaměstnanci pracovat. 

„Při zavádění řešení nechají zákazníci jednoduše všechna svá data na stávajících historických úložištích, jako je SharePoint, OneDrive, Google Drive, síťové disky a další. Vše se automaticky dohledá, propojí a na základě tzv. metadat promítne do jakéhosi virtuálního stromu. Tento princip zároveň eliminuje nebezpečí, že někdo například dokument uloží do nesprávné složky a pak už jej nikdy nedohledá,“ vysvětlil L. Král s tím, že mezi tzv. metadata patří například označení druhu dokumentu, jako je faktura, nákupní objednávka, předávací protokol, kontrolní nebo dodací list, jeho autor, datum vytvoření, částka na dokumentu a podobně.

Partnerství s mezinárodní společností M-Files dává Konica Minolta možnost oslovit nadnárodní společnosti, ale také nabídnout stejné řešení a rozšířenou podporu i malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku, včetně výhodných cenových podmínek pro nákup licencí M-Files. 

„Díky znalostem místní legislativy a mnohaletým zkušenostem s nasazováním DMS umíme navrhnout řešení na míru každému zákazníkovi, včetně vlastních modulů. Další alternativou jsou pak už hotová řešení, která si firmy mohou vyzkoušet. Nadnárodní zákazníci mohou zase těžit z našich lokálních expertních týmů, které dokáží nasadit řešení odpovídající legislativním podmínkám v jednotlivých zemích,“ uzavřel L. Král.