150 years is
just the start

150 let Konica Minolta — a to je jen začátek


Kolik znáte firem, které existují 150 let? Moc jich není, že? My, zaměstnanci společnosti Konica Minolta, naše kulatiny pyšně slavíme. Pracujeme pro společnost, která se již od roku 1873 snaží vyvíjet nové technologie a inovativní řešení a úspěšně a trvale tato řešení realizuje pro své zákazníky.

1873 — tři roky předtím, než si Alexander Graham Bell patentoval telefon, a šest let předtím, než Thomas Alva Edison vynalezl elektrickou žárovku. Náš příběh začal, když si Rokusaburo Sugiura otevřel v Tokiu malý specializovaný obchod s fotografickými a litografickými výrobky. Nyní, o 150 let později, pracuje více než 40 000 lidí po celém světě s nadšením na tom, aby se společnost Konica Minolta stala lídrem na trhu mezi poskytovateli technologií a řízených služeb - tím, že poskytuje nejlepší portfolio a služby, které vám pomohou dosáhnout úspěchu.

Naše společnost se měnila po mnoho generací, protože svět kolem společnosti Konica Minolta také procházel obrovskými změnami. Společně chceme být i nadále hybnou silou úspěšných změn a doprovázet vás na cestě k digitální budoucnosti. V roce 2023 jsme se opět zaměřili na budování nových cest a vytváření nových a udržitelných hodnot.

Pro vás, pro nás - a také pro Rokusaburo Sugiura.

150 let Konica Minolta

Cesta Konica Minolta a vize Imaging to the People začala již před 150 lety s cílem dělat věci jinak. Na naší 150leté cestě se odehrálo nespočet příběhů a inovací řady produktů. Ta stejná síla, co nás hnala tehdy kupředu nás doprovází až do teď. A to je teprve začátek.

 
 
 

Naše milníky

1873

Rokusaburo Sugiura zakládá společnost Konica Corporation.

1903

Vzniká "Cherry Hand Camera", první japonská značka fotoaparátů.

1928

Tašima zakládá společnost Nichi-Doku Shashinki Shoten (později známou jako Minolta Co.)
 

1960

Dokončení prvního kopírovacího stroje společnosti Minolta Copymaster.

1962

První snímky Země pořízené z vesmíru fotoaparátem Minolta Hi-Matic (během letu Johna Glenna "Friendship 7").

1992

První společnost na světě, která získala značku Modrý anděl v oblasti kopírování.

 

2002

Vývoj Simitri - prvního polymerizovaného toneru na světě na bázi biomasy, který kromě zajištění nákladově efektivní výroby snižuje emise CO2 a NOx až o 40 %.

2003

Spojením společností Konica a Minolta vzniká Konica Minolta.

2004

Společnost vstupuje do segmentu produkčního tisku s tiskárnou Konica Minolta bizhub Pro 1050.


 

2007

Konec působení společnosti na trhu s fotografiemi a fotoaparáty.

2014

Otevření prvního Business inovačního centra (BIC) v Londýně.

2016

Představení UV inkoustového tiskového systému B2+ AccurioJet KM-1.

2020

IDC jmenuje společnost Konica Minolta světovým lídrem v oblasti transformace tisku.

2022

Společnost Konica Minolta byla podruhé za sebou vyhlášena nejlepším poskytovatelem řízených služeb a vedoucím systémovým domem v Německu.
 

Fakta, čísla a data

Jaký je podíl společnosti Konica Minolta na trhu? Jaká ekologická opatření společnost provádí? Zjistěte více v našich faktech a číslech.

Prohlédnout si infografiku