Technologie bizhub Extended Solution Technology (bEST)

 

 

Technologie bizhub Extended Solution Technology (bEST) poskytuje bezproblémové rozhraní mezi multifunkčními tiskárnami Konica Minolta bizhub a softwarovými aplikacemi umístěnými v počítačích nebo na serverech.

Sada nástrojů bEST obsahuje různé komponenty, například nejnovější otevřená rozhraní API (aplikační programovací rozhraní), vestavěné a přizpůsobitelné uživatelské rozhraní založené na webových službách pro ovládací panel multifunkčního tiskárny a sadu SDK (Software Development Kit).
 

Specifikace rozhraní bEST OpenAPI

Zavedené rozhraní API (SOAP) společnosti Konica Minolta založené na webových službách usnadňuje vytváření výkonných aplikací pro ověřování, skenování a tisk na vyžádání s bohatou nabídkou funkcí.

Na portálu DSP naleznete specifikace rozhraní bEST OpenAPI, sadu SDK (Software Development Kit) pro rozhraní OpenAPI, vzorové aplikace rozhraní OpenAPI (včetně dobře zdokumentovaného zdrojového kódu) a všechny informace, které jsou nutné k zahájení úspěšného vývoje rozhraní OpenAPI.
 

bEST IWS

IWS je zkratka pro interní webový server a bEST IWS je nová technologie bEST API společnosti Konica Minolta, která bude dostupná souběžně s rozhraním bEST OpenAPI od jara 2013. Technologie bEST IWS umožňuje vytvářet webové aplikace na interním webovém serveru multifunkční tiskárny s přímým přístupem k základním funkcím multifunkční tiskárny a využívat webový prohlížeč multifunkční tiskárny (viz níže) k zobrazení těchto webových stránek. Pomocí technologie bEST IWS je například možné vytvářet přizpůsobená uživatelská rozhraní multifunkčních tiskáren, aplikaci konektoru pro cloudové služby a podobné funkce.
 

Webový prohlížeč multifunkční tiskárny

Webový prohlížeč multifunkční tiskárny usnadňuje vytváření aplikací rozhraní bEST OpenAPI s bohatým uživatelským rozhraním webového prohlížeče (HTML), ale je také možné se připojit z tohoto webového prohlížeče multifunkční tiskárny ke standardním aplikacím pro skenování a tisk na vyžádání na externích webových serverech (tyto webové aplikace využívají standardní webové technologie, jako jsou HTML, CSS, JavaScript a podobně, ale nikoli OpenAPI).
 

Rozhraní MIB API

Tiskárny a multifunkční tiskárny Konica Minolta podporují soubory Konica Minolta Enterprise MIB, stejně jako širokou řadu souborů Standard MIB (jako jsou MIB-II, Host Resource MIB, Printer MIB, Printer Port Monitor MIB, Job Monitoring MIB a další). Portál podpory společnosti Konica Minolta pro vývojáře nabízí specifikace pro implementaci souborů MIB pro všechny tiskárny a multifunkční tiskárny. Tyto specifikace vysvětlují podrobnosti k implementaci souborů MIB pro konkrétní produkty.

Kromě toho jsou pro členy programu DSP úrovně Gold dostupné jako zdroje soubor Konica Minolta Enterprise MIB v notaci ASN.1 a obecná definice souboru Konica Minolta Enterprise MIB.
 

Specifikace jazyka PDL

Konica Minolta DSP nabízí specifikace PJL, PCL a PostScript pro tiskárny a multifunkční tiskárny Konica Minolta. Tyto specifikace jsou obzvláště zajímavé pro řízení tiskáren a multifunkčních tiskáren z hostitelských tiskových aplikací, které nepoužívají ovladače, a podobných aplikací.


 

Developer Support Programm register banner

Zapojte se do našeho programu podpory pro vývojáře nebo se přihlaste jako stávající partner

Přihlášení